دامنه مستعار (domain alias) چيست؟

0 امتیاز
سوال شده آبان 11, 1394 در اینترنت، شبکه و امنیت شبکه توسط بی نام
میخواستم بدونم دامنه مستعار (domain alias) چيست؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 11, 1394 توسط بی نام
با استفاده از دامنه های مستعار می توان برای یک وب سایت چند آدرس اینترنی داشت. به عنوان مثال اگر شما از یک میزان وب یا هاست (host) فضای اینترنتی دریافت کرده اید و با آدرس "original.com" به محتویات وب سایت خود دسترسی دارید می توانید یک دامنه مستعار مانند "alias.com" را نیز به همان فضا اختصاص دهید. بدین ترتیب بازدید کنندگان وب سایت شما با هر یک از آدرس های "http://www.original.com" یا "http://www.alias.com" به محتویات وب سایت شما که در اصل فقط یک نمونه از آن بر روی یک هاست وجود دارد، دسترسی خواهند داشت. در این مثال آدرس "http://alias.com/somefile.html" بازدید کننده را دقیقا به همان صفحه ای خواهد برد که آدرس "http://original.com/somefile.html" می برد. هنگام استفاده از دامنه های مستعار آدرس اینترنتی که کاربر وارد می کند، همانطوری که تایپ شده بی تغییر خواهد ماند.

دامنه های مستعار همچنین می توانند برای ایمیل ها نیز فعال شوند. در این صورت تمام نامه های الکترونیکی که برای "name@alias.com" ارسال شود بدست همان کسی خواهد رسید که از آدرس الکترونیکی "name@original.com" استفاده می کند.

دامنه های مستعار از هرنظر از جمله رکورد های DNS شبیه به دامنه معمولی بوده و ویژگی های یکسانی با آنها دارند. تنها تفاوت آنها با دامنه های معمولی در آن است که این دامنه ها هیچ فایلی از خود ندارند و به فایل های دامنه ای که مستعار آن شده اند، اشاره می کنند.

برای دامنه همچنین از واژه های دومین و دامین استفاده می شود، که ترجمه domain می باشند. در اینجا استفاده از واژه دامنه ترجیح داده شده است.
به SoEood Q&A خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.

فروشگاه سایت

سوال داری؟ بپرس

ورود به شبکه اجتماعی

...