سرويس google-analytics در اينترنت چه کاري انجام مي دهد و چگونه مي توان با آن کار کرد؟

0 امتیاز
سوال شده آذر 4, 1394 در اینترنت و ارتباطات توسط بی نام
سرويس google-analytics در اينترنت چه کاري انجام مي دهد و چگونه مي توان با آن کار کرد؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آذر 4, 1394 توسط بی نام
هر وب مستر یا بلاگری که علاقه مند به رشد سایت یا وبلاگش باشد بایستی بتواند ترافیک موجود بر روی آن را زیر ذره بین قرار دهد و به دقت آنالیزش نماید تا بتواند از علاقه مندی های خوانندگانش اطلاع یابد و اهداف بلند مدت و کوتاه مدتش را بر همین مبنی مشخص کند. ;-)
می توان  از ترکیب ابزار آمارگیری گوگل موسوم به Google Analytics و همینطور سرویس رایگان Sitemeter.com استفاده کرد. ترکیب این دو سرویس سبب می شود اطلاعات جالبی از علاقه مندی های بازدیدکنندگان، لینکهایی که بیشتر بر روی آن کلیک می کنند، تکنولوژی ها و ابزارهایی که استفاده می کنند، از کجا مراجعه می کنند و… به دست آورد که در مجموع کمک بزرگی هستند برای بهبود آپدیت بلاگ و درک بهتر مخاطبینش.
در قدرت Google Analytic نباید شک کرد و می توان گفت در حال حاضر یکی از قوی ترین ابزارهای آمارگیری آنلاین می باشد که رایگان هم ارائه می شود، اما متاسفانه رابط کاربری تحت وب این ابزار کمی اعصاب خورد کن می باشد. خوشبختانه  ابزار جدیدی با عنوان Google Analytics Reporting Suite یا ابزار گزارش گیری از Google Analytics ارائه شده است که واقعا استفاده از Google Analytics را خوشایند کرده است.
ابزار مذکور بسیار کم حجم سبک و خوش دست است و بعد از نصبش بدون نیاز به مروگر خیلی راحت و با یکی دو کلیک می توان کلیه اطلاعات موجود در اشتراک Google Analytics تان را مشاهده کرد. ضمن اینکه رابط کاربری اش بسیار بهتر از رابط کاربری تحت وب Google Analytics است و سرعت بارگذاری اطلاعات در آن بی نظیر است. از طرفی می توانید از کلیه اطلاعات با فرمت های PDF, XLS و یا XML خروجی بگیرید که قابلیت بی نظیری است.
فقط توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید Google Analytics Reporting Suite را روی کامپیوتر مورد نظرتان اجرا نمائید بایستی از قبل Adobe AIR را دانلود کرده و نصب نموده باشید.
به SoEood Q&A خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.

فروشگاه سایت

سوال داری؟ بپرس

ورود به شبکه اجتماعی

...